ضرورت دقت در پذیرش طلاب
46 بازدید
موضوع: سایر
مصاحبه کننده : مرکز خبرحوزه
محل مصاحبه : قم
نحوه تهیه : فردی
تاریخ نشر : May 23 2012 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

ویژه حوزه علمیه قم برگزیده    شماره خبر: ١٣٩١١٤     ١٨:٠٦ - 1391/03/03    ارسال به دوست     نسخه چاپي


  

  تاکید مراجع و بزرگان حوزه بر دقت در پذیرش طلاب 


  مراجع عظام تقلید، مسئولان و بزرگان حوزه، همواره بر ضرورت دقت در پذیرش طلاب حوزه‌های‌ علمیه تأکید دارند. 

 

 

به گزارش خبرگزاری حوزه،‌ حجت‌الاسلام والمسلمین غفوری، امروز در دومین نشست مدیران استانی و معاونین ستادی حوزه‌های علمیه که در مجتمع یاوران حضرت مهدی(عج) قم برگزار شد، درباره وظایف معاونت آمار و بررسی حوز‌ه‌های علمیه، اظهار داشت: با راه‌اندازی ادارات نظارت و  بررسی در استان‌های مختلف امید است کارهای محوله به این معاونت، با سرعت و دقت بیشتری انجام شود.

معاون آمار و بررسی حوزه‌های علمیه با اشاره به نقش کلیدی مدیران مدارس در اجرای آیین‌نامه‌های انضباطی شورای عالی حوزه، گفت:  در تمامی آیین‌نامه‌های انضباطی که از سوی شورای عالی حوزه‌های علمیه ابلاغ می‌شود، مدیران مدارس علمیه نقش کلیدی دارند.

وی با بیان این که ریاست هیئت انضباطی استان‌ها بر عهده مدیران استان است، افزود: بر اساس آیین‌نامه مصوب شورای عالی حوزه، تمامی تخلفات طلاب در خود استان رسیدگی می‌شود و در این آیین‌نامه 41 تخلف  و 21 مجازارت مرتبط آورده شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین غفوری افزود:‌ البته در مجازات‌هایی مانند اخراج کامل از حوزه‌های علمیه،‌ مدیر حوزه‌های علمیه باید تأیید کند.

وی با اشاره به آغاز دور جدید پذیرش حوزه‌های علمیه، اظهار داشت: در پذیرش حوزه‌های علمیه، تمامی مراحل تحقیق، مصاحبه و... بر عهده مدیریت‌های استانی است و معاونت آمار وبررسی حوزه‌های علمیه کشورتنها نظارت بر این امور را عهده‌دار می‌باشد.

معاون آمار و بررسی حوزه‌های علمیه با تأکید بر ضرورت توجه حوزه‌های علمیه استانی، در پذیرش طلاب، گفت:مراجع عظام تقلید، مسئولان  و بزرگان حوزه، همواره بر ضرورت دقت در پذیرش حوزه‌های‌ علمیه تأکید دارند.

وی با اشاره به فعالیت هسته گزینش طلاب، اظهار داشت: ریاست این هسته بر عهده مدیر حوزه‌ علمیه استان و دبیر آن نیز اداره آمار و بررسی استان می‌باشد؛ همچنین معاونان آموزش و تهذیب و مدیر مدرسه‌ای که درباره پذیرش طلبه در آن بحث می‌شود به همراه دو تن از اساتید حوزه، روند جذب طلاب را دنبال می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین غفوری افزود: پس از بررسی‌های انجام شده در هسته گزینش، ورود طلبه به دوره اختبار وتثبیت تأیید می‌شود؛ البته در این دوره، معاونت آموزش و معاونت تهذیب بر طلاب نظارت دارند و معاونت نظارت و بررسی هر استان نیز تحقیقات کلی خود را انجام می‌دهد.

معاون آمار و بررسی حوزه‌های علمیه خاطرنشان کرد:‌ امسال، ملاک کد دادن به طلاب، اظهار نظر هسته گزینش است که در صورت تأیید، از سوی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه اقدام می‌گردد.