وظایف مدیران حوزه ها
53 بازدید
موضوع: سایر
مصاحبه کننده : مرکز خبر حوزه
محل مصاحبه : تهران
نحوه تهیه : فردی
تاریخ نشر : Feb 24 2011 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

استانها    شماره خبر: ٧٩٨٤٨     ١٧:٤١ - 1389/12/05


  سرپرست معاونت آمار و بررسی حوزه

  مدیران مدارس برای جذب جوانان مؤمن برنامه‌ریزی کنند 


  مسئولین مدارس علمیه باید با حضور موثر در مراکز مذهبی و فرهنگی همچون مساجد، پایگاه‌های بسیج و مدارس، جوانان مومن و مستعد را شناسایی و برای جذب آنان به حوزه‌ برنامه‌ریزی نمایند. 

 

 

به گزارش سرویس استان‌های مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین غفوری در اولین گردهمایی گزینش‌گران حوزه علمیه تهران، اظهار داشت: موضوع پذیرش و گزینش یکی از حساس‌ترین مسایل حوزه‌های علمیه محسوب می‌شود که اگر معاونت آمار و بررسی در این رابطه برنامه‌ریزی دقیق و منسجمی را انجام ندهد آینده حوزه‌ها در بخش‌های متعددی همچون آموزش، تهذیب و تربیت طلاب دچار آسیب خواهد شد.

وی با اشاره به حجم و گستردگی کار این معاونت افزود: اگر چه همکاران ما تا به حال در این مرکز کارهای حجیم و قابل توجهی را در جهت ساماندهی و انسجام حوزه‌های علمیه صورت داده‌اند، اما باید بپذیریم که هنوز با نقطه‌ ایده‌ال فاصله داریم.

سرپرست معاونت آمار و بررسی حوزه‌های علمیه با بیان این مطلب که مراحل ثبت‌نام، آزمون، و گزینش داوطلبین جزو ملزومات حوزه‌های علمیه و مقدمات ورود داوطلبین به حوزه‌ها می‌باشد، گفت: رسالت این معاونت ایجاب می‌کند که برای مراحل پیش از گزینش نیز برنامه‌های هدفمند داشته باشد.

وی در ادامه به ضرورت شناسایی افراد صالح و ارزشی برای ورود به حوزه‌های علمیه اشاره نموده و تصریح کرد: مسئولین مدارس علمیه باید با حضور موثر در مراکز مذهبی و فرهنگی همچون مساجد، پایگاه‌های بسیج و مدارس، جوانان مومن و مستعد را شناسایی و برای جذب آنان به  حوزه‌ برنامه‌ریزی نمایند.

حجت‌الاسلام والمسلمین غفوری در ادامه به تشریح این برنامه‌ها پرداخته و ابراز داشت: مدیران و مسئولان فرهنگی مدارس علمیه باید پس از شناسایی جوانان مومن و متناسب با شرایط حوزه‌های علمیه برای جذب آنان به اقداماتی همچون برگزاری جلسات مستمر با موضوعات اعتقادی، دیدار با علما، بازدید از حوزه‌های علمیه روی‌آورند.

سرپرست معاونت آمار و بررسی حوزه‌های علمیه با اشاره به اهمیت امر گزینش، افزود: دشمن به خوبی درک کرده که از طریق خود حوزه‌های علمیه می‌تواند به نظام و روحانیت ضربه وارد کند. لذا در تلاش است که با نفوذ در این عرصه زمینه را جهت تخریب و انحراف حوزه‌ فراهم نماید؛ بنابراین ما وظیفه داریم با فراگیری و ارتقای اطلاعات تخصصی خود در امر گزینش و دقت عمل، مراحل جذب طلاب را به نحو احسن انجام داده و اجازه ورود افراد مرموز را به این عرصه حیاتی ندهیم.