خطبه های نماز جمعه
56 بازدید
موضوع: سایر
نحوه تهیه : فردی
تاریخ نشر : Dec 14 2012 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

اوباما با پیشنهاد مذاکره مستقیم با ایران به دنبال جنگ داخلی در ایران است

چاپ | تاریخ انتشار: جمعه ، 24 آذر 1391 ، 21:30

حجت الاسلام غفوری با اشاره به پیشنهاد مذاکره مستقیم امریکا با ایران گفت : اوباما با پیشهناد مذاکره مستقیم با ایران به دنبال ایجاد فضای تبلیغاتی و جنگ داخلی در ایران است تا موافقان و مخالفانی را در داخل ایران بوجود آورد و خود از دور تماشاگر جنگ داخلی در ایران باشد .

به گزارش میبد آدینه ، امام جمعه موقت میبد افزود :  دشمنان از یک طرف با انواع مکر و حیله و تزویر و از سوی دیگر با انواع تحریم بر این ملت فداکار نهایت ظلم و ستم را روا می دارند.

حجت الاسلام غفوری با اشاره به پیشنهاد مذاکره مستقیم امریکا با ایران گفت : اوباما با پیشهناد مذاکره مستقیم با ایران به دنبال ایجاد فضای تبلیغاتی و جنگ داخلی در ایران است تا موافقان و مخالفانی را در داخل ایران بوجود آورد و خود از دور تماشاگر جنگ داخلی در ایران باشد .

امام جمعه موقت میبد همچنین با اشاره به شرایط سوریه گفت : استکبار در صدد قطع ارتباط ما با جبهه مقاومت است تا خط مقدم جبهه مقاومت را بشکند .

وی خطاب به استکبار گفت :ملت ایران حسینی و تابع امام و ولایت است و در عصر کبری تنها مرجع مشروع حاکمیت در روی زمین را حکومت ولی فقیه می داند و با اطاعت محض از مقام عظمای ولایت تمام توطئه های دشمنان را برملا خواهد کرد .

حجت الاسلام غفوری افزود : ایران اسلامی تا زمانی که این پرچم به دست صاحب اصلی اش سپرده شود تمام توطئه های صهیونیست ها و مستکبران عالم و آمریکای جنایتکار را نقش برآب خواهد شد .

وی در ادامه با اشاره به آیات 102 و 106 سوره مبارکه آل عمران گفت : انسان باید اهل ایمان و تقوا باشد و در زندگی خود مرتکب گناه و معصیت و ترک واجبات الهی نباشد .

حجت الاسلام غفوری در ادامه در پایان ماه محرم گفت : خداوند برای سعادت بشر الگو و اسوه قرار داده است که زن فرعون ، ابراهیم خلیل ، پیامبر بزرگ اسلام و امام حسین (ع) نمونه ای از این الگوها هستند که انسان در صورتی که با ایمان و عقیده از آنان پیروی کند هرگز و تحت هر شرایطی از خدا روی برنمی گرداند .

خطیب جمعه میبد افزود : برای حفظ اساس دین از همه خطرات تا قیام قیامت راهی جز پیروی از امام حسین (ع) نیست .

امام جمعه موقت میبد در ادامه با اشاره به شرکت باشکوه مردم در مراسم عزاداری امام حسین (ع) و اثرات آن در زندگی امروز گفت : بصیرت  و ایستادگی در مقابل یزیدیان زمان از اثرات شرکت در مراسم عزاداری امام حسین (ع) است .

حجت الاسلام غفوری در خطبه دوم نماز جمعه هم بر جایگاه حضور در نمازجمعه پرداخت و افزود : نمازجمعه حج فقراست و در آن علاوه بر تبیین معارف دین ، سیره و سنت پیامبر و اهل بیت انسان با مسائل روز آشنا می شود .

امام جمعه موقت میبد نمازهای جمعه را خط مقدم ایستادگی در مقابل دشمنان دانست و افزود: دشمنان نمازجمعه را به عنوان مانور اسلام و مسلمین در مقابل خود حساب می کنند .

وی با اشاره به سابقه درخشان شهرستان میبد در اقامه نماز جمعه در دوره اختناق  گفت :  شهرستان میبد از جمله شهرستانهای پیشگام در برگزاری نماز جمعه به امامت مرحوم آیة الله اعرافی بوده که در دوران مبارزه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با شمشیر به ایراد خطبه های جمعه می ایستاده اند.

مناسبت ها :

وی در ادامه با گرامی داشت هفته پژوهش زیربنای توسعه در همه علوم انسانی ، طبیعی و تجربی و الهی را پژوهش و تحقیق بیان کرد و افزود : پژوهشگران و محققان باید با ابزارهای مختلف به دنبال تولید علم و دانش جدید برای بشریت باشند .

حجت الاسلام غفوری افزود: آنچه در قرون اخیر در علوم طبیعی در غرب اتفاق افتاده است ناشی از شناسایی تمام متخصصان و دانشمندان و ایجاد جاذبه های مادی و عقب نگه داشتن کشورهای دیگر بوده است که توانسته اند از فکر و دانش آنها علم تولید کنند و دست برتر را در جهان داشته باشند .

امام جمعه موقت میبد بر برنامه ریزی و تخصیص اعتبارات مناسب بر پژوهش و تحقیق برای تولید علم و دانش و نظریه پردازی تاکید کرد.

وی : سوم ماه صفر سالروز ولادت باسعادت امام باقر(ع) را گرامی داشت و افزود : روحانیون باید در تبیین ابعاد شخصیت آن حضرت تلاش کنند .

حجت الاسلام غفوری بیست و هفتم آذر سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح روز وحدت حوزه و دانشگاه را گرامی داشت .